Ezt a kérdést tette fel sajtótájékoztatóján Pakusza Zoltán önkormányzati képviselő, a Mi Hazánk Mozgalom Borsod-Abaúj Zemplén megyei elnöke.
Az MSZP karitatív tagozatának egykori vezetőjétől, D. I. A.-tól (a Privatkopo.hu értesülése szerint Dósa István András) foglalták le - mások mellett - azokat a hangfelvételeket, amelyeket Portik Tamás az 1990-től az elfogásáig folytatott beszélgetéseiről készített. Többek között Gyárfás Tamással és pártpolitikusokkal, illetve gazdasági szereplőkkel zajlott párbeszédekről van szó, amelyek kapcsán az országos politikát érzékenyen érintő botrány készülődik - írja a Magyar Idők.
A Mi Hazánk Mozgalom elnökének Fb-bejegyzése azzal a hírrel összefüggésben, hogy egy garázda, bántalmazó, rongáló afgán állampolgárt csupán 180 órányi közérdekű munkára ítélt a bíróság.
Kihallgatta a Nemzeti Adó- és Vámhivatal bűnügyi főigazgatósága Kisberk Szabolcsot a Jobbik pénzügyi botrányaival kapcsolatban.
Az év végi rendeletdömping leple alatt több ügynökséget is felállított a kormányfő a féktelen pazarlás megakadályozására, mert a korrupció mértéktelensége már a Fidesz szavazóbázisát is irritálja és erodálja.
Nyomozók szállták meg kedden az encsi járási hivatalt. Nem rendőrök voltak, ezt a hivatal egyik munkatársa mondta, aki azonban azt elismerte, hogy valóban megtörtént az eset. Értesülésünk szerint a járási hivatal vezetőjét, a Fidesz egykori országgyűlési képviselőjét, Ódor Ferencet a hivatal parkolójában teperték le, és megbilincselve mentek vele be a hivatalba.
Befolyással üzérkedés miatt hat év szabadságvesztésre ítélték Szepessy Zsoltot, az egykori Összefogás Párt alapítóját, Monok korábbi polgármesterét, aki azt ígérte ukránoknak, hogy pénzért segít nekik magyar állampolgárságot szerezni. Nem segített. Viszont 110 millió forintnak megfelelő eurót zsebre vágott és saját céljaira fordított.
Hűtlen kezelés miatt egy év - két évre felfüggesztett - fogházbüntetésre ítélte, nem jogerősen, a Siklósi Járásbíróság a dél-baranyai Gilvánfa Fidesz-KDNP-s polgármesterét.
Megszállták a rendőrök a fideszes Simonka György érdekeltségeit. Egyszerre tartottak házkutatást Békés megyei településeken, céges telephelyen, a kormánypárti képviselő otthonában és az egyik Fidesz-irodában is.
Napokon belül vádat emelhetnek Czeglédy Csaba és 21 társa ellen bűnszervezetben, üzletszerűen, különösen jelentős vagyoni hátrányt okozó, mintegy 6,3 milliárd forintos kárt okozó költségvetési csalás, valamint több milliós gazdasági csalás miatt - tudta meg a Magyar Idők. A volt szocialista politikus letartóztatásának meghosszabbításáról már a büntetőperben eljáró bíróság dönthet.
Indítványozta Simonka György (Fidesz) országgyűlési képviselő mentelmi jogának felfüggesztését a legfőbb ügyész - közölte a Legfőbb Ügyészség. A mentelmi jog felfüggesztése esetén tudják kihallgatni gyanúsítottként a politikust.
Ittas járművezetésért emelt vádat az ügyészség a Párbeszéd parlamenti frakciójának tagja, Burány Sándor országgyűlési képviselő ellen.
Nincs határideje az új büntetőeljárásról szóló törvény szerint az egykori SZDSZ tartozásai ügyében különösen nagy kárt okozó csalás gyanúja miatt indult nyomozásnak, mivel továbbra sincs gyanúsított. A szabad demokraták még 2008-ban vettek fel hitelt a Magyar Fejlesztési Banktól (MFB) ingatlanvásárlásra - írja a Magyar Idők.
Kőrös Gusztáv Tibort és kilenc társát bűnszövetkezetben elkövetett vesztegetési üggyel vádolják. A volt DK-s politikus közel 170 millió forintos kenőpénzt vett fel hiszékeny vállalkozóktól, aztán mentelmi jogba kapaszkodva szabadult - rövid időre - az előzetes letartóztatásból