Ma: 2024.02.15. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Jogháló
Volner cégei korán haltak: törölt adószámok, végrehajtások, fantomizálások, gyanús üzletrész-átruházások
atv.hu 2013. 05. 06. 16:09:00

Törölt adószámok, felszámolás, végrehajtás, behajthatatlan köztartozás: többnyire ezek a kifejezések jellemzik a Volner János Jobbik-alelnök nevéhez köthető cégeket. Volner szerint a cégfantomizálók ellen határozottan fel kell lépni…



Önéletrajzában a politikus azt írja: „a volt feleségem neve alatt jegyzett cégben kezdtem el vállalkozni”, „ezen kívül már két másik cégben is üzletrésszel rendelkeztem.”

A cégnyilvántartási adatok alapján nem három, hanem legalább öt vállalkozás kapcsolódik Volnerhez. E cégek további jellemzője, hogy rövidebb-hosszabb működésüket követően a cégbíróság törölte őket, ami jellemzően fizetésképtelenség, behajthatatlan adótartozás, illetve a cég fantommá válásának megállapítása után következett be.

Volner Bútor (Európa Bútorház) Bt.

1999. március 22. és 2004. március 31. között Volner János ügyvezetője volt a Volner Bútor Bt.-nek. A cég tevékenysége irodabútor gyártás volt. Volner ötéves ügyvezetősége időszakából csak két pénzügyi mérleg lelhető fel: 1999-ben 7 millió forintos forgalom mellett 195 ezer forint adózott nyereséget ért el, míg 2000-ben mintegy 8 és fél milliós bevétel mellett 263 ezer forint veszteséggel zárt.

Volner cége 2004. március végén került K. J. tulajdonába. Két és fél hónappal később, 2004. június 10-én az adóhatóság, akkori nevén az APEH Dél-budapesti Igazgatósága bírósági végrehajtást rendelt el a cég vagyonára, majd 2005. október 5-én a Pesti Központi Kerületi Bíróság is ugyanezt tette. 2005. november 3-án a cégbíróság megszűntnek nyilvánította és végelszámolást indított a bt. ellen, végül 2010. augusztus 4-én megállapította, hogy Volner egykori cége fantommá vált. A céget 2011-ben törölték a nyilvántartásból.

Prezent Bútorstúdió Kft.

Hasonló történet esett meg a Prezent Bútorstúdió Kereskedelmi, Gyártó és Szolgáltató Kft.-vel is, amit 2003. augusztus 21-én alapítottak meg. Volner János és felesége 2003. november 19. és 2005. december 1. közötti szerepel a cégjegyzésre jogosultak között. A cég fő tevékenységei között irodabútor gyártás, épületbontás, vakolás és takarítás szerepelt.

A cégbíróság dokumentumai szerint a Prezent Bútorstúdió sem 2004-ben, sem 2005-ben nem adott le éves beszámolót, 2005-re vonatkozóan hiányzott a társasági adó, az egyes adó és járulékkötelezettségek az államháztartással szemben való bevallása is.

Volner és felesége 2005. december 1-jén a hárommillió forinttal alapított céget háromszázezer forintért adta el két vevőnek, S. J.-nek és G. I. A.-nak. Alig egy évvel később, 2007. január 9-én az APEH Pest Megyei Adóigazgatósága végrehajtást rendelt el a cég ellen: az adóhatóságnak több mint egymillió forinttal, a Pest Megyei Cégbíróságnak százezer forinttal tartozott a cég (a köztartozások keletkezésének idejéről nincs információ - a szerk.). Mivel azonban az új ügyvezető „eltűnt” - a megadott címen elérhetetlennek bizonyult -, a cég vagyona pedig nem fedezte a köztartozást, decemberben felfüggesztették, 2008 januárjában pedig törölték az adószámát. 2009. október 21-én megszűntnek nyilvánították, a cégbíróság 2012. július 27-én törölte a céget.

Gavron Kft.

A két - papíron legalábbis - kudarcos vállalkozás nem szegte Volner kedvét: 2006 áprilisában megalapította a Gavron Kft-t. A cég jegyzett tőkéje 3 millió forint volt, fő tevékenységei között pedig vasáru-, festék-, üveg-kiskereskedelem, fém épületelem gyártása, irodabútor gyártása, villanyszerelés, mérnöki tevékenység szerepelt. 2006. május 15. és 2008. június 3. között Volner János volt a cégjegyzésre jogosult személy, a tagok között szerepelt felesége, Volner Beatrix neve is.

2008 nyarán Volner eladta a céget, június 3.-ától új név került a cégjegyzésre jogosult rovatba. Alig fél évvel később, 2009. január 14-én az adóhatóság felfüggesztette a cég adószámát. Erre a lépésre jellemzően akkor kerül sor, ha az adózónak küldött levél két egymást követő alkalommal kézbesíthetetlen, továbbá akkor, ha az adózó nem található a székhelyén, vagy akkor, ha az adózó bevallási vagy adófizetési kötelezettségének esedékességtől számított 365 napon belül felszólítás ellenére sem tesz eleget.

A Szekszárdi Törvényszék tájékoztatásukból kiderült, hogy az adóhatóság 12.359.160 forint köztartozás miatt felszámoltatta a céget. (A köztartozás keletkezésének idejéről nincs információ - a szerk.)

A folytatásban a Tolna Megyei Bíróság, mint Cégbíróság 2010. május 2-ai hatállyal elrendelte a Gavron Kft kényszer végelszámolását. A kijelölt végelszámoló nem tudott kapcsolatba lépni a képviselővel, vagyonról nem volt tudomása, ezért kérte a cégbíróságot a felszámolási eljárás lefolytatásának kezdeményezésére. A felszámolás - irat és vagyon hiányában - 2011. április 28.-án befejeződött, a 12 milliós köztartozással terhelt cég fantommá vált. A kft. létezése során egyetlen alkalommal sem készített éves beszámolót.

Építőanyagpláza.hu Kft.

Volner 2008. május 7-én alapította meg az Építőanyagpláza.hu Kft-t, melynek 2010 júniusáig volt az ügyvezetője. A cég jegyzett tőkéje 500 ezer forint volt, első székhelye Volner csemői címén szerepelt. A cégbírósági adatokból pénzügyi beszámoló csak 2008-ra vonatkozóan lelhető fel, abban az évben 42 millió forint volt a cég bevétele.

A főtevékenysége szerint új áru kiskereskedelemmel, továbbá bútorgyártással és vakolással foglalkozó cég 2010 nyarán cserélt gazdát és nevet: augusztustól Bara-Topclean Kft.-nek nevezték, az új ügyvezető F. Cs. lett 2010 augusztusáig, majd B.M. következik - egy külföldi címmel. A fenti három cég története itt is visszaköszön: Volner távozása után fél évvel, 2011. február 10-én az adóhatóság felfüggesztette a kft. adószámát, 2012. november 24-én pedig törölte a nyilvántartásból. A cégbíróság megállapította, hogy a cég és a képviseletére jogosult személyek elérhetetlenek, ezért 2012. augusztus 22-én elrendelték a cég törlését.

Magyar Gárda Pest Megye Kft.

A Magyar Gárda Pest Megye Vagyonvédelmi és Szolgáltató Kft. 2008. július 4-én jött létre. A cég főtevékenysége személybiztonsági tevékenység volt, emellett a napilapnyomástól kulturális tevékenységen át testedzési- és politikai tevékenységre is jogosult volt többek között.

A cégjegyzésre jogosultak között szerepel Kiss Róbert, a Magyar Gárda egykori vezetője is, míg Volner Jánost a cég tagjai között találjuk. A cég pénzügyi mérlege egyáltalán nem érhető el.

Az adóhatóság, akkori nevén az APEH Pest megye Hátralék nyilvántartó Osztálya 2009. november 25-én rendelt el végrehajtást a kft. ellen. A cég adószámát 2010. november 16-án felfüggesztették fel, jogerős törlésének időpontja 2011. január 18-a volt.

Volner szerint

„A Jobbik is vizsgálatot folytat a fantomcégekkel kapcsolatban, kiemelten kezelve az offshore ügyeket” - mondta Volner János a Corvinus Egyetemen egy gazdasági konferencián, április végén. A Jobbik alelnöke hozzátette, akikről bebizonyosodik, hogy céget fantomizáltak, azoknak „esetleg a közvetlen hozzátartozóira is komolyabb hatósági figyelmet kellene összpontosítani.”

Volner János közleménye

„Valótlanságokkal rágalmaz az ATV

Az ATV honlapján megjelent „Tizenkétmillió forintos köztartozással vált fantommá a Jobbik alelnök cége” című cikk több valótlan, becsületsértő állítást tartalmaz. 16 éves vállalkozói tevékenységem alatt több gazdasági társaságban rendelkeztem üzletrésszel, de köztartozással soha nem értékesítettem vállalkozást, éppen ezért természetesen az adóhivatal sem keresett rajtam közpénzt. Ehhez képes a fenti cikkben a későbbi tulajdonosok üzleti tevékenysége során felhalmozott állítólagos adótartozást a cikkíró becsületsértő módon a személyemnek tulajdonítja. Az adófizetési kötelezettségemnek minden esetben pontosan eleget tettem, a vállalkozásaimnál folyó hatósági vizsgálatok soha semmilyen hiányosságot nem tártak fel. 16 éves vállalkozó pályám alatt mindvégig a költségvetés nettó befizetője voltam, adó-visszaigénylésben, állami támogatásban soha nem részesültem és közbeszerzésen sem indultam soha, mindvégig színtisztán piaci alapon működő cégeket tulajdonoltam. Bárcsak elmondható lenne ugyanez az ATV által preferált, baloldali politikusok által birtokolt gazdasági társaságokról! Több vállalkozásom egyébként - mint az a cégnyilvántartás adataiból is megállapítható - az üzletrész-vásárlásomtól számított 19. éve végzi folyamatosan a tevékenységét. Vállalkozói tevékenységemet mindvégig törvénytisztelő módon, becsületesen végeztem, és ezt a vállalkozásaimnál folyó hatósági ellenőrzések is megerősítették.

Volner János, a Jobbik alelnöke

 

További friss információk
Ügyfelét csapta be és károsította meg egy ügyvéd
X-akták: eltűnt 25 ezer dollár a NAV repülőtéri páncélszekrényéből, azonban büntetőfeljelentés nem született az ügyben - nem ez volt az első rejtélyes eset
Kábítószer-kereskedő élettársakkal szemben emeltek vádat
Ellátás helyett otthonába vitte a lebénult férfit a mentő
Gyermeket kényszerített pornográf fotók készítésére egy 30 éves patkány
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat