Ma: 2024.04.19. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Jogháló
10 milliárd a semmire: visszavonták a gyanús cégek támogatását
privatkopo.hu/index.hu 2013. 10. 08. 8:57:00

Visszavont 10,3 milliárd forint uniós pályázati támogatást az NFÜ, miután a megbízott cégek 9-10 hónapja késtek a szélessávú hálózati fejlesztések megkezdésével. A nyertesek listája a sajtóban már februárban gyanút keltett, amikor a privatkopo.hu megírta, mind az öt céget ugyanazon a napon és ugyanott alapították, és tulajdonosaik között meglehetősen nagy az átfedés.



Befuccsolt a szélessávú körzethálózati fejlesztések nagy része, mert az uniós forrásokból finanszírozott projektek győztesei nem kezdték meg a pályázatokban vállalt munkákat. Az NFÜ 2012-ben kiírt húszmilliárd forintos közbeszerzésén öt kft. összesen 12,5 milliárd forintot nyert el. Az NFÜ most elállt ennek az öt cégnek összesen 13 projektjétől. A cégek így 10,3 milliárd forintos üzlettől esnek el.

Az elállás oka, hogy a monitoring vizsgálat során kiderült, nem valószínűsíthető, hogy határidőre bármi is elkészül a hálózatokból, a tervezetthez képest 9-10 hónapos a késés, és eddig még úgysem fizettek ki semmit az uniós pénzekből. A legnagyobb vesztes a Micronet Optikai Hálózatfejlesztő Kft. 4,3 milliárd forintos megrendeléstől esik el, a Regio Optikai Hálózatfejlesztő Kft. 3, a Pannon Optikai Hálózatfejlesztő Kft., a Pátria Optikai Hálózatfejlesztő Kft., valamint a Ponet Optikai Hálózatfejlesztő Kft. pedig nagyjából 1-1 milliárdot bukik.

Az öt cég megbízása már februárban, az NFÜ-s közbeszerzés eredményének kihirdetése után magára vonta a sajtó figyelmét, azt követően, hogy a privatkopo.hu megírta („Kilógó lóláb: 12,5 milliárd forint közpénzzel bélelték ki az ugyanazon a napon alapított, azonos székhelyű, offshore hátterű cégeket”): mindegyiket néhány héttel a pályázat beadási határideje előtt ugyanazon a napon, ugyanakkora tőkével alapították, ugyanarra a címre lettek bejelentve, és szinte azonos volt a tulajdonosi körük is. Több céges és offshore-céges áttételen keresztül Hegedűs József Zsolt, Bauer Róbert, Smuk Zoltán és Nyúl Sándor (Demján Sándor üzlettársa) álltak a cégek mögött, amelyeknek csupán 1-1 alkalmazottjuk volt.

A Nemzeti Fejlesztési Minisztérium azonban februárban ezeket a jeleket nem találta aggasztónak, és azt sem vizsgálták, hogy mi köze lehetett a projekthez dr. Seszták Miklós KDNP-s parlamenti képviselőnek, aki a két projektcégben is tulajdonrésszel bíró Enternet Invest Zrt. felügyelőbizottságának volt a tagja, miközben az elnöke volt az Országgyűlés a közbeszerzési albizottságnak és tagja az informatikai albizottságnak, valamint a gazdasági és informatikai bizottságnak. Sesztákról az index.hu derítette ki, hogy ügyvédként is közreműködött az Enternet tevékenységében, amit a képviselő az ügy kipattanásakor nem említett.

További friss információk
Lopásra tanította gyermekeit az úgynevezett anya
Dél-Baranyában terjesztettek kábítószert - az ügyészség egyezséget kötött a dílerekkel
Elkészült Magyarország bűnözési térképe - nagy a rend...
Interneten terjesztette a pedofil képeket
Postai kézbesítőt zsarolt egy nő - temetőben vette át a kikövetelt pénzeket
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat