Ma: 2024.04.07. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Jogháló
Nem üdítő állapot: a rendőrség nyomoz a Márka védjegy adásvétele ügyében
privatkopo.hu 2012. 12. 19. 11:08:00

Több mint két éve robbant ki a háború az egyik legismertebb hazai üdítőital termék, a Márka védjegyéért. A küzdő felek: a védjegyet korábban birtokló cég, a jelenleg felszámolás alatt álló Promontorbor Zrt., illetve a Márka Üdítőgyártó Kft.. Az ügyben több fronton folynak a harcok: büntető- és polgári peres eljárások vannak folyamatban.



A Privát Kopó birtokába jutott dokumentumok tanúsága szerint a Márka üdítőitalok védjegyét 2007 szeptemberében, mindössze 3 millió 500 ezer forintért adta el az akkori jogtulajdonos, a Promontorbor Zrt. az Altamir Kft-nek, amely az adásvételi szerződés aláírásának napján Márka Üdítőgyártó Kft-re változtatta a cég elnevezését. A társaság tulajdonosai közül Pécskövi Lajosné a Promontorbor Zrt. kisebbségi részvényese, és volt igazgatósági tagja, míg a kft. másik két tulajdonosa, Pécskövi Tibor, valamint Pécskövi Gábor (Pécsköviné gyermekei) a Promontorbor vezető munkatársai voltak.

A szerződéskötést követően, 2007. október 22-én, Hegedűs Miklós könyvvizsgáló szakvéleményt készített, amelyben nettó 35 millió 753 ezer forintban határozta meg a közismert védjegy piaci értékét, ám mivel a kérdéses időben a Tra-Üdi Rt. a Márka védjegyhez hasonló megjelölés lajstromozását kérte (végül eredménytelenül - a szerk.), 90 százalékos rizikófaktort alkalmazva, a védjegy értékét - kerekítve - nettó 3 millió 550 ezer forintban jelölte meg.

Hegedűs Miklós könyvvizsgáló 2010. június 23-án a Márka védjegy üzleti értékét meghatározó új szakvéleményt készített, s az értékelési módszer eredményeként nettó 150 millió 442 ezer forintban állapította azt meg.

2011. június 27-én - a Promontorbor Zrt. igazgatósága nevében dr. Gágány Tibor elnök és Kovács Imre igazgatósági tag - különösen nagy vagyoni hátrányt okozó hűtlen kezelés bűntette miatt - feljelentést tettek ismeretlen elkövető(k) ellen.

A feljelentők állítása szerint dr. Gágány Tibor igazgatósági elnököt a Márka üdítőitalok védjegyének értékesítéséről rendelkező adásvételi szerződés aláírásakor tévedésbe ejtették. A Promontorbor Zrt. többségi tulajdonosa és volt elnöke úgy véli, Pécsköviék csalárd módon kaparintották meg a védjegyeket.

                                                      dr. Gágány Tibor

- Korábban úgy döntött a zrt. igazgatósága, hogy a Márka üdítőitalok forgalmazását - költséghatékonysági szempontok miatt - egy külön kft-be „szervezi ki”. Ez volt a Pécskövi Lajosné és fiai, Pécskövi Tibor és Pécskövi Gábor tulajdonában álló Altamir Kft., amely később Márka Üdítőgyártó Kft-re változtatta elnevezését - mondta dr. Gágány Tibor. - 2010 áprilisáig minden rendben lévőnek tűnt a Promontorbor Zrt. és Pécsköviék cége között, ám akkor egy üzleti partnerrel történt tárgyalás során kiderült a Promontorbor Zrt. vezetősége számára a védjegyek eladása, továbbá az, hogy a Márka Üdítőgyártó Kft-vel az üdítőitalok forgalmazására vonatkozó szóbeli megállapodással ellentétben a kft. saját maga termeli a szénsavas gyümölcsleveket.

Dr. Gágány állítása szerint Pécskövi Lajosné, aki hosszú évekig a legbizalmasabb embere volt a Promontorbornál, s „akiben vakon megbízott”, 2007 szeptemberében a napi aláírandó dokumentumok közé becsempészte a védjegyek eladásáról szóló szerződést, amelyet az elnök rutinszerűen aláírt. - Valójában fogalmam sem volt arról, mi állt az iratban, amit gépiesen elláttam kézjegyemmel. Pécsköviné kihasználta jóhiszeműségemet, visszaélt a bizalmammal - állítja dr. Gágány. - Kérdezem én: miért adtuk volna el a védjegyet nevetséges 3 millió 500 ezer forintért Pécsköviék kft-jének, hiszen az üdítőitalok forgalmazásához erre semmi szükség nem volt?

Tény, hogy a Promontorbor Zrt. igazgatósága nem hozott olyan döntést, ami feljogosította volna dr. Gágányt és Pécskövinét a Márka védjegy eladásával kapcsolatos adásvételi szerződés megkötésére, s a jogügyletet az igazgatóság utólag sem hagyta jóvá. A rendelkezésre álló adatok alapján a Promontorbor Zrt. - dokumentáltan - a mai napig nem adta át a Márka Üdítőgyártó Kft. részére a Márka üdítőital eredeti receptúráját és a technológiai előírásokat. Török Antal iparjogvédelmi szakértő 2011. május 16-án kelt szakvéleményében azt állapította meg, hogy a technológia, a receptúra hitelt érdemlően átadásra nem került, sem az adásvételi szerződés mellékleteként, sem egy, a szerződésre hivatkozással készített átadás-átvételi jegyzőkönyv alapján.

A Márka Üdítőgyártó Kft. 2010. június 28-án felszólította a Promontorbor Zrt-t a Márka védjegyek használatának megszűntetésére, egyúttal felmondta a két társaság között korábban köttetett, a Márka üdítőital gyártása és forgalmazása tárgyában kötött szóbeli megállapodásokat. Ezzel szinte egyidőben Pécskövi Lajosné, Pécskövi Tibor, valamint felesége, Tóth Auguszta színésznő, továbbá Pécskövi Gábor távoztak a Promontorbor Zrt. kötelékéből.

                                                           Pécskövi Tibor

- A Márka védjegy tulajdonjogát 2007-ben vásárolta meg cégünk - tájékoztatta a Privát Kopót Pécskövi Tibor, a Márka Üdítőgyártó Kft. ügyvezető-résztulajdonosa. -  Az eladó és a vevő közötti megállapodás alapján együttműködtünk, amely 2010 tavaszáig problémamentesen zajlott. Ezt követően egy befektetési csoport érkezett az eladó cégéhez, akikkel a vezérigazgató, dr. Gágány Tibor, egy számunkra értelmezhetetlen üzletet kívánt kötni, így mivel azt nem támogattuk, elindult ellenünk egy lejárató hadjárat. Megjegyzem a vezetésben akkor ezt senki sem támogatta, így a vezérigazgató eltávolította a cég jogászát, aki 15 évig dolgozott a társaságnak, majd a zrt. könyvvizsgálóját is, és szinte az egész vezetőséget.

Pécskövi Tibor szerint a vételár egy közösen egyeztetett összeg volt, amelyet az eladó által felkért értékbecslő az előző évek üzleti adatai alapján állapított meg. - 2010-ig nem volt vita a vételárral kapcsolatosan - magyarázta Pécskövi. - Az eladó akkor készíttetett egy új, magasabb összeget tartalmazó értékbecslést, amelyet megvizsgálva egyértelműen kiderül, hogy azzal összefüggésben alapvető hibák merülhetnek fel, a hatóságok feladata ennek vizsgálata.

A harcok több fronton dúlnak a szemben állók között: a Privát Kopó információja szerint a Budapesti Rendőr-főkapitányság (BRFK) Gazdaságvédelmi Főosztálya büntetőeljárást folytat a kétes védjegyügyben, amelynek keretében 2012. október 10-én házkutatást tartottak a nyomozók a Promontorbor Zrt. „f.a” budafoki székhelyén. A bíróságon pedig nemrégiben vette kezdetét az a védjegyper, amelyet a Promontorbor Zrt. kezdeményezett a Márka Üdítőgyártó Kft. ellen.

További friss információk
Postai kézbesítőt zsarolt egy nő - temetőben vette át a kikövetelt pénzeket
Buszmegállóban hagyta újszülött gyermekét egy úgynevezett anya
Több ezer, kisgyermekekről készített szexuális jellegű felvételt találtak a nyomozók egy 32 éves férfi számítástechnikai eszközein
Valóságos cégtemető működött az ismert táncművész lakásában - celebek is odapaterolták a lerohasztott vállalkozásaikat
Kétszer szökött meg a bűnügyi felügyeletből
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat