Ma: 2024.04.02. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Gazdasági bűnügyek
Vizó, a templom egere
Blikk/MN 2012. 08. 04. 10:06:00

Nem tudta bűnügyi zár alá venni a rendőri korrupciós botrány civil főszereplőjének ingó- és ingatlanvagyonát a Központi Nyomozó Főügyészség. Vizó vagyontalan…



Az éjszaka császárának tartott, saját bevallása szerint is 40 szórakozóhelyet működtető V. László nevén ugyanis egyetlen autó vagy ingatlan sincs, így ezek lefoglalása szóba sem jöhetett. Úgy tudjuk, a vállalkozó birodalmának ingatlan- és autóparkja milliárdos nagyságra rúg, ám ezek a családtagok birtokában vannak, így nem lehet zár alá venni azokat.

- Ügyfelemtől mintegy 400 millió forintnyi készpénzt és valutát foglaltak le, de a nyomozási bíró döntése ellen fellebbeztünk - nyilatkozta dr. Nagy Gábor, V. László ügyvédje. A készpénzt V. László elfogása után a házkutatások alkalmával találták a Hajógyári sziget egyik V. Lászlóhoz tartozó szórakozóhelyének irodája asztalán, és eredete a nyomozók szerint kétséges. Úgy tudjuk, V. László azt mondta kihallgatásakor, hogy a lefoglalt pénz az igazgatása alá tartozó szórakozóhelyek napi bevétele, illetve a működési költségekre kézipénztárban tartott készpénz.

A vagyontárgyak és a készpénz bűnügyi zárlata egyébként azt a célt szolgálja, hogy a bírósági eljárás végén az esetleges kárt fedezzék belőle, illetve, ha bebizonyosodik, hogy bűnös úton jutottak hozzá a gyanúsítottak, az állam elkobozza a zár alá vett vagyont.

Miközben V. László papíron vagyontalan, addig a gyanúsított rendőrök nem voltak körültekintőek. Az egyik NNI-s gyanúsítottnak például a házát vették bűnügyi zárlat alá.

Kalmár Tamás (fotónkon) pesti többszintes családi házát is szerették volna zár alá helyezni, de a bíróság elutasította az ügyészség kérését, mondván, az a felesége nevén van, másfelől pedig a bűncselekmény 2005-től 2012-ig tartó időszaka előtt került a tulajdonába, így azt nem szerezhette a korrupciós fizetéséből.

- Ügyfelemtől, Kalmár Tamástól kevesebb, mint 300 ezer forintot és egy robogót foglaltak le, ez utóbbit nem értjük, hiszen az egyik családtagjától kapta ajándékba és az értéke sem túl nagy - nyilatkozta megkeresésünkre dr. Arató György ügyvéd.

A nyomozás azonban még közel sem ért véget. Mint megtudtuk, várhatóan nemcsak az elkövetői kör bővülhet, de nagy erőkkel kutatják a különböző pénzek eredetét és útját is.

- A gyanúsítottak vagyonának felkutatása a nyomozás része, így az is folyamatban van. Az ügy jellegére tekintettel nem hozhatjuk nyilvánosságra, hogy kitől mekkora vagyont vettünk zár alá - közölte a nemrégiben hozott végzéssel kapcsolatban dr. Fazekas Géza, a Központi Nyomozó Főügyészség szóvivője.

Más rendészeti forrásokból azt az információt kaptuk, hogy az ügyészség néhány jelentős pénzmozgást bonyolító bankszámlát tudatosan nem zárolt, hogy megtudják, honnan hová utalják a heti szinten is jelentősnek mondható befolyó összegeket.

Felettesei és más vezetők bevonását kezdeményezte a büntetőeljárásba a rendőrségi korrupciós botrány egyik gyanúsítottja, Kalmár Tamás. A volt főtiszt védője kihallgattatná azokat, akiknek a hatásköre volt a V. László érdekeltségébe tartozó szórakozóhelyek ellenőrzésére.

A vesztegetési botrányban előzetes letartóztatásba helyezett Kalmár Tamás, a BRFK volt közrendvédelmi főosztályvezetője keddi kihallgatásán nem neveket sorolt fel, és senkit sem vádolt bűncselekmény elkövetésével, hanem arról tájékoztatta a nyomozó hatóságot, hogy konkrétan milyen beosztású vezetőknek van és volt hatásköre szórakozóhelyek ellenőrzésére.

Arató György, a volt rendőrtiszt védője elmondta, hogy védence a nyolc oldalt kitevő nyilatkozatához egy állománytáblát is csatolt, és abban reménykednek, hogy ezek után az ügyészség feltárja, miért kímélhették az adott kerületi kapitányságok V. László szórakozóhelyeit.

További friss információk
Milliárdos kárt okozott a pénzmosó hálózat
Csalások végrehajtását segítő telefonközpontra csaptak le a kibernyomozók
64 éves asszony mosta a bűncselekményekből származó pénzeket
Költségvetési csalás családi összefogással: eredményes vádemelés az OLAF jelzése alapján indult büntetőügyben
Óbudai „okosság”: korrupciós bűncselekmények miatt négy személyt őrizetbe vettek
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat