Ma: 2024.04.19. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Gazdasági bűnügyek
Megtört Vizoviczki: terhelő vallomást tett bűntársaira
pestisracok.hu 2013. 06. 04. 12:53:00

Korrupt rendőrökre tehetett terhelő vallomást Vizoviczki László, ezért szüntették meg a múlt héten az előzetes letartóztatását, s helyezték házi őrizetbe. Úgy tudni, hogy az éjszaka császárának tartott férfi a közel egy éves fogva tartása alatt megtört és megerősítette a hatóságok gyanúját, amikor elmondta, hogy melyik rendőri vezetőnek, hány éven keresztül, mennyi pénzt adott. Így a korrupciós gyanú megerősödött, ezért nyomozati alkura nem is volt szükség.



Megtört a kaposvári börtönben Vizoviczki László, így terhelő vallomást tett rendőr bűntársaira. A sajtó elsőként azt rebesgette, hogy Vizoviczki a Portik-ügyben tehetett terhelő vallomást, azonban úgy tudjuk, ez nem igaz.

Havi apanázs

Miként arról korábban beszámoltunk, Vizoviczki Lászlót a Központi Nyomozó Főügyészség indítványára a bíróság előzetes letartóztatásból házi őrizetbe helyezte a múlt héten. Az ügyben bűnszervezetben, folytatólagosan és üzletszerűen, vezető beosztású hivatalos személy által kötelességszegéssel elkövetett vesztegetés bűntette és más bűncselekmények gyanúja miatt nyomoznak. Vizoviczki László és társai elleni nyomozás a Nemzeti Védelmi Szolgálat titkos információgyűjtésen alapuló feljelentése után kezdődött tavaly februárban. Május végén fogták el az első gyanúsítottakat. A gyanú szerint a csaknem negyven-ötven fővárosi szórakozóhely működtetésében érdekelt Vizoviczki azért, hogy a klubokat ne zaklassa a rendőrség, és az ellene, illetve az éjszakai életben dolgozó vetélytársai ellen folyó eljárásokról előre tudjon, „havi apanázst” adott a vezető beosztású rendőröknek. Vizoviczki László nagyjából 2006 óta korrumpálhatta a rendőrvezetőket. Ezért a fővárosi egyenruhások teljes védelmet nyújtottak a „vállalkozó” szórakozóhelyeinek, azaz alig volt rendőri ellenőrzés, ha mégis, azt Vizoviczki mindig előre tudta. De: a fővárosi, sőt a vidéki alvilágban mozgó vetélytársairól is mindent tudott a rendőröktől. Ők akadályoztak meg minden Vizovicki elleni hatósági eljárást, vagy akár rendőri fellépést. Erre szüksége is lehetett, hiszen a legtöbb fővárosi „lehúzós” éjszakai bár az érdekeltségébe tartozik, így állandóak voltak, jórészt a turisták feljelentései.

Konspirált kapcsolatok

A fizetett rendőrök azonban arra is jók voltak, hogy Vizoviczki a konkurenciát tönkretehesse, üzletüket megszerezhesse. Kérésére - a gyanú szerint - rendszeres razziákat tartottak a rendőrök a kiszemelt vendéglátóegységben, zaklatták a vendégeket, mígnem egyszer csak megjelent Vizoviczki, és a tulajdonossal közölte, hogy potom összegért megveszi a helyet, de az ajánlat azért olyan kevés, mert állandók a rendőri intézkedések. Így a tulajdonos végül ráállt az előnytelen üzletre, és eladta az érdekeltségét Vizoviczkinak. Így gyűlt össze végül negyven-ötven fővárosi szórakozóhely a Vizoviczki-birodalomban. A rendőrökkel rendkívül konspiráltan érintkezett a „vállalkozó”. Külön munkatelefonok szolgálták a kapcsolattartást. A SIM-kártyákat is havonta cserélték. Soha nem találkoztak négy fal között, hogy ne lehessen őket lehallgatni. A havonta több százezer forintra rúgó vesztegetési pénzeket - van olyan gyanúsított, akinek évi körülbelül húszmillió forintot is adott - pedig a testőrével, Varga Istvánnal juttatta el a rendőrökhöz. Érdekes körülmény, hogy Vizo­viczki korábban az éjszakai életben szintén régóta ismert Tanyi Györggyel védette üzleteit, de ő, úgy tudjuk, többszörösét kérte annak, mint amennyit a főrendőröknek kellett adni. Pedig a főrendőrök sem kerestek rosszul: évente hat-hét millió forint volt az állami fizetésük. Ehhez képest a gyanúsított, Kalmár Tamás, a BRFK közrendvédelmi főosztályvezetője egy budai villában lakik, de a többi gyanúsított is jobban él, mint ami a hivatalos jövedelméből következne. Koblencz Attilától, a BRFK felderítő nyomozójától egy fiatal Audi A6-ost és egy szinten milliókat érő gyorsasági motort foglaltak le az ügyészek. Gulyás Imre, a Nemzeti Nyomozó Iroda Szervezett Bűnözés Elleni főosztálya vezetőjének, tehát az egész ország legfőbb maffiás zsarujának a lakásából pedig több bankkártya került elő, amelyeken rengeteg pénzt tartott.

Tagadnak a gyanúsított rendőrtisztek

Kalmár Tamás védője, Arató György lapunknak azt mondta, nem tud arról, hogy védence ellen milyen vallomást tett Vizoviczki László, de mint mondta, az bármit tartalmaz, Kalmár védekezésében semmit nem változtat: a volt rendőr ártatlannak vallja magát. Az ügyvéd elmondta, a gyanúsításban az szerepel, hogy Vizoviczki László az állítólagos kenőpénzeket Varga Istvánnak adta, amelyet ő osztott szét. „Kalmár Tamás viszont azt vallotta, hogy sem Vizoviczki Lászlótól, sem Varga Istvántól nem kapott pénzt.” A védő szerint a nyomozásban kiderült, hogy védence tisztességesen járt el Vizoviczki László érdekeltségeinek ellenőrzésekor, miként az állítólagos konkurenciáját sem zaklatta, hanem jogszerű ellenőrzéseket rendelt el. Ha Vizoviczki László terhelő vallomást tett gyanúsított társaira, vélhetőleg szembesíteni kell majd őket. Arató György kijelentette: Kalmár Tamás hajlandó bárkinek a szemébe nézni. A védő elmondta azt is, hogy az eljárásban eddig meghallgatott magas rangú rendőrtisztek is ügyfele védekezését támasztották alá. Koblencz Attila védője, Dezső Antal azt mondta, tudomása szerint ügyfele soha nem találkozott Vizoviczki Lászlóval, így nem érti, milyen terhelő vallomást tehetett rá. Az ügyvéd sokkal inkább érdekesnek tartja, milyen ok lehet az, amely miatt az egykori rendőrök előzetes letartóztatásban vannak, míg az ügy főszereplője házi őrizetbe kerül. „Az előzetes letartóztatás nem szolgálhat egy aggályos valóságtartalmú beismerő vallomás kicsikarására” - vélekedett az ügyvéd.

További rendőröket is gyanúsítanak

Az ügyben további rendőröket is gyanúsít az ügyészség, így O. Pétert, aki a BRFK volt őr- és járőrszolgálati alosztályvezetője volt. A gyanú szerint a rendőr 2006-tól 2009 októberéig - a rendőrségtől való távozásáig - előbb hétvégenként 40 ezer, majd 2007-től havi 100 ezer forint kenőpénzt kapott Vizoviczkiéktől azért, hogy a III. kerületi rendőrkapitányság ne tartson ellenőrzéseket a Hajógyári-szigeten, de a gyanúsítottak között van még S. Péter, aki szintén rendőr volt, s azért kért és kapott pénzt a bűnszervezettől, hogy az V. kerületi önkormányzatnál elérje, hogy Vizoviczki egyik potenciális konkurense ne kapjon működési engedélyt.

Debrecenben is otthon volt

Az ügynek debreceni vonatkozása is van, mivel az ottani Home diszkó is Vizoviczki érdekeltségébe tartozik. Egy volt rendőr, I. András, valamint H. Imre is a bűnszervezet tagja volt az eljárás eddigi adatai alapján. Ebből K. Gyula a debreceni rendőrkapitányság közrendvédelmi osztályának vezetője ugyan kimaradt, de a gyanúsításból nem. Eszerint I. András és H. Imre évek óta a bűnszervezet tagjaként működött közre a debreceni szórakozóhelyek védelmének érdekében, felhasználva I. András korábbi rendőri kapcsolatait is. Céljuk - akárcsak a Vizoviczki László érdekeltségébe tartozó budapesti szórakozóhelyek esetében - kettős volt: egyrészt védeni ezeket a szórakozóhelyeket általában és attól is, hogy ne legyenek kitéve rendőrségi ellenőrzésnek, másrészt a Vizoviczki Lászlóéval konkurens szórakozóhelyek zaklatása, ellehetetlenítése. Ennek érdekében a gyanú szerint 2010 elejétől anyagi előnyöket juttattak K. Gyulának: eleinte - 2010-ben - heti rendszerességgel nagy értékű italokat kapott, majd 2011 májusától havi 100 ezer forintot. 2012 áprilisában kétmillió forintot kínáltak K. Gyulának különböző feladatok végrehajtásáért a szórakozóhelyekkel összefüggésben. Ezek miatt H. Imrét és I. Andrást bűnszervezet tagjaként, bűnsegédként, folytatólagosan elkövetett kötelességszegésre irányuló hivatali vesztegetés bűntettével, valamint felbujtóként elkövetett, személyes adattal való visszaélés bűntettével gyanúsítja, K. Gyulát pedig vezető beosztású hivatalos személy által, kötelezettségszegéssel, folytatólagosan elkövetett vesztegetés bűntettével.

Nyomozás adócsalás miatt is

Néhány hónapja adócsalás miatt indult eljárás Vizoviczki cégei ellen, ahol több embert meggyanúsítottak és előállítottak. A nyomozásban eddig összesen 18 gyanúsítottat vont eljárás alá a főügyészség. A gyanú szerint a bűnszervezethez köthető 16 gazdasági társaság 825,5 milliós kárt okozott áfacsalással az államnak 2010 és 2012 között.

További friss információk
Banki csalásokra specializálódott bűnszövetkezetet számoltak fel Baranyában
Nem létező koncerthegyekkel verte át a rajongókat a 28 éves csaló
Trükkös módon sikkasztotta el az utánvétes csomagok ellenértékét a futár
Bírósági végrehajtónak adta ki magát - nem volt az
Fiktív számlák 900 millióért
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat