Ma: 2024.03.28. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Hírmix
Európai bűnszervezet tagjait fogták el - így trükköztek az áfával
privatbankar.hu 2018. 05. 05. 5:52:00

Négy uniós országban egy bűnszervezet összesen 57 tagját fogták el - közölte az uniós ügyészségi együttműködési szervezet. Az Eurojust közleménye szerint a szervezet nagyszabású áfacsalás ügyében volt érintett, a tagokat - akik Magyarország mellett több uniós tagállamban is tevékenykedtek - Belgiumban, Németországban, Spanyolországban és Portugáliában tartóztatták le.



Az európai uniós országok illetékes hatóságainak a terrorizmus, valamint a több uniós tagállamot érintő súlyos és szervezett bűncselekmények felderítésében segítő szervezet  szerint a bűnözői csoport Magyarországon, Belgiumban, Bulgáriában, Németországban, Spanyolországban, Olaszországban, Portugáliában és Romániában tevékenykedett. A szervezet tagjai főként német, spanyol, olasz és portugál állampolgárok, akik Európát átívelő számítógépes hálózatot hoztak létre annak érdekében, hogy máshová irányítsák a Spanyolországban jogellenesen létre hozott profitot.

A szervezet sikeresen elkerülte az áfa-befizetéseket Spanyolországban, a visszatérítéseket pedig a más tagállamokban létrehozott vállalatokon keresztül, azok hamis üzleti tevékenységének színlelésével igényelték vissza. Az érintett tagállamok közreműködésével április végén egy időben több, mint száz házkutatást hajtottak végre, ami Belgiumban és Portugáliában egy-egy, Németországban három, Spanyolországban ötvenkettő ember letartóztatásához, bankszámlák befagyasztásához, valamint tárgyi eszközök, számítógépek, jelentős készpénz és luxusautók lefoglalásához vezetett. A vizsgálat szerint a bűnszervezet tagjai a becslések szerint több mint 17 millió eurót csaltak el mintegy két év leforgása alatt.

Az áfa-csalási módszer főként kis helyigényű, nagy értékű termékek forgalmazásához kötődik, például számítástechnikai alkatrészekhez és mobiltelefonokhoz. Mivel a tagországok között adómentes a szállítás, az áfa értéke akkor adódik a termék árához, amikor azt eladják, a forgalmi adót azonban nem fizetik be az illetékes kormánynak. Az elmaradt adóbevétel mellett további veszteség keletkezhet, amikor ugyanezt az árut a lánckereskedelem egy másik résztvevő cége reexportálja, és visszaigényli a be sem fizetett áfát. Ezt a módszert körhinta-csalásnak nevezik, mivel többször megismétlik, így növelve a profitot.

További friss információk
Milliárdos kárt okozott a pénzmosó hálózat
Csalások végrehajtását segítő telefonközpontra csaptak le a kibernyomozók
64 éves asszony mosta a bűncselekményekből származó pénzeket
Költségvetési csalás családi összefogással: eredményes vádemelés az OLAF jelzése alapján indult büntetőügyben
Óbudai „okosság”: korrupciós bűncselekmények miatt négy személyt őrizetbe vettek
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat