Ma: 2024.04.06. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Gazdasági bűnügyek
Csábi Bettinát kiütötte az adóhatóság
nol.hu 2011. 12. 02. 9:58:00

Csábi Bettina volt ökölvívó-világbajnoké a legismertebb név azok közül, akiket november 25-én előzetes letartóztatásba helyezett a Kecskeméti Városi Bíróság, de nem biztos, hogy a főkolompos is a sportolónő volt.



A bűnszervezet tagjaként elkövetett, nagy értékű áfacsalás miatt hét személy került rács mögé. Az adócsalást két évtől nyolc évig terjedő börtönbüntetéssel fenyegeti a törvény, de ha bűnszervezetben követik el, akkor a felső tétel a duplájára, tizenhat évre emelkedik.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) Dél-alföldi Regionális Bűnügyi Igazgatósága szűkszavú közleményben válaszolt írásban bekért konkrét kérdéseinkre. A vámnyomozók gyanúja szerint az elkövetők huzamosabb ideje nagy mennyiségű gabonát szereztek be Romániából. Hamis dokumentumokkal azt a látszatot keltették, hogy az árut tovább viszik Szlovákiába, valójában azonban a gabona Magyarországon került forgalomba. Az ügyletben valós gazdasági tevékenységet nem végző, fiktív cégek is közreműködtek. Az elkövetők célja az áfa kifizetésének elkerülése volt. Az eddig feltárt adatok szerint a bűnszervezet 650 millió forint kárt okozott a költségvetésnek.

A NAV a nyomozás érdekeire való tekintettel nem válaszolt sem arra a kérésünkre, hogy kitől vásárolták a gyanúsítottak a gabonát, sem arra, hogy kiknek adták tovább. Ugyancsak válasz nélkül hagyták azt a kérdésünket, hogy milyen munkamegosztás volt a gyanúsítottak közt a bűncselekmény elkövetése során. Csábi Bettina védője, Szőts József bajai ügyvéd a kérdésünkre elmondta: velük is kevés konkrétumot közölt a nyomozó hatóság. Noha a NAV közleményében már 650 milliós károkozásról van szó, Csábi Bettina gyanúsításában jelenleg is 243 millió forintos kár szerepel. Szőts József elismerte: valóban Csábi Bettina a többségi tulajdonosa a gyanúsításban érintett Dream Food Kft.-nek, és 2010. szeptember elejéig ő volt az ügyvezetője is.

Védence nyilatkozatát tolmácsolva kijelentette: nem Csábi Bettina követte el a gyanúsítás tárgyát képező cselekményeket, ő abban a tudatban volt, hogy legális kereskedéssel foglalkozik a kft. A védő a médiában megjelent információkra hivatkozva külön hangsúlyozta: a gyanúsítás nincs összefüggésben az Álomdiéta elnevezésű lisztkeverékkel, azzal a másik vállalkozással, amellyel a sportolónő az egészséges életmódot reklámozta.

Kérdésünkre, hogy ha a jogi végzettségű Csábi Bettina volt a többségi tulajdonos és az ügyvezető a Dream Food Kft.-ben, miért nem tudott az ottani esetleges bűncselekményekről, a védő azt válaszolta: ő személyesen nem vett részt a kereskedésben, és megbízott azokban a személyekben, akik a munkát ténylegesen végezték.

Információink szerint 2010 szeptemberében Csábi Bettina férje, K. István lett a Dream Food Kft. ügyvezetője. Ő is az előzetes letartóztatásban lévők között van. A házaspár korábban Szentendrén élt, és közös céget üzemeltetett a fitneszguru Schobert Norberttel és feleségével, Rubint Rékával. Csábi letartóztatása után Schobert Norbert úgy nyilatkozott, hogy Csábiék a közös cégben átverték őket, konkurenciát támasztottak nekik. Bajai forrásaink szerint ezután költöztek viszsza a bácskai városba, ám a korábbi életszínvonalukhoz képest kevés volt a pénzük. Csábi Bettina próbálkozott a helyi televízióban, és néhány hónapig ügyvédjelöltként is dolgozott. A bulvársajtó által mindig a figyelem középpontjában tartott volt sportoló házassága az elmúlt hónapokban megromlott. Új barátja van, bár még a férje is a közös ingatlanban lakik - együtt vitték el onnan őket a kommandósok.

Csábi Bettina közeli ismerőse, P.-né B. Hajnalka egy korábbi riportunk szereplője. Ez a hölgy számos bajai magánszemélytől kért nagy összegű kölcsönt azzal, hogy megforgatja a pénzt, és havi tízszázalékos kamatot ad vissza. Információink szerint 95 millió forintot vett föl így, de 132 millió forint átvételét írta alá, ezt az összeget keresik most rajta azok, akik a pénzt a busás kamat reményében átadták neki. Az ő tudomásuk szerint P.-né B. Hajnalka gabonakereskedelembe is fektette az összegyűjtött pénzt. Mivel rengeteg feljelentés és rendőrségi eljárás volt ellene, vélhetően az ő telefonjait kezdték lehallgatni a nyomozók, és így juthattak el a szervezet többi tagjához.

További friss információk
Milliárdos kárt okozott a pénzmosó hálózat
Csalások végrehajtását segítő telefonközpontra csaptak le a kibernyomozók
64 éves asszony mosta a bűncselekményekből származó pénzeket
Költségvetési csalás családi összefogással: eredményes vádemelés az OLAF jelzése alapján indult büntetőügyben
Óbudai „okosság”: korrupciós bűncselekmények miatt négy személyt őrizetbe vettek
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat