Ma: 2024.04.06. Vissza a főoldalra
RSS
 
Keresés
 
Rovatok
Info







 
Gazdasági bűnügyek
Adócsalás miatt elítélték a Videoton focicsapatának volt vezetőit
sporthirado.hu 2011. 03. 28.

A Székesfehérvári Városi Bíróság háromévnyi tárgyalás után - első fokon - ítéletet hirdetett a Videoton korábbi ügyvezetői és játékosügynökei ügyében adócsalás és további bűncselekmények miatt, valamennyiüket bűnösnek találták.



A bíróság a perben a Videoton 1998 és 2005 közötti tevékenységét vizsgálta. A vizsgálatot még a Magyar Labdarúgó Liga (MLL) kezdte. Az anyagot a székesfehérvári közgyűlés is tárgyalta, majd a veszprémi rendőrségnek adták át az ügyet.

A nyomozás után a vádiratot átadták az ügyészségnek adócsalás bűntette, illetve vétsége, számviteli rend megsértése és okirathamisítás-gyanúja vádjával. A vádirat szerint a klub 2001 és 2005 közötti vezetése a játékosok után nem fizetett személyi jövedelemadót és járulékokat, így az államot százmilliós nagyságrendű kár érte.

A Videoton korábbi ügyvezetői a játékosokkal nevetségesen alacsony összegű munkaszerződéseket írattak alá. A később a Pápa színeiben NB I.-es gólkirály szlovák Tomas Medved például papíron 80 ezer forintot keresett, míg a prémiumot - tehát az igazán nagy juttatást - fiktív szerződések után fizette a klub.

A nyomozásnál gyanús játékoseladásokat is vizsgáltak, egy feljelentés szerint például ingyen elengedtek egy 58 millió forintot érő labdarúgót is. A vádiratba azonban ezek az ügyletek nem végül nem kerültek be.

A tárgyalás eredetileg Maráczy Endre - a Videoton korábbi ügyvezetője - és társai ellen kezdődött, az elsőszámú vádlott mellett a további vádlottak voltak: Gróf András, Viniczai Tibor, Gál László, Dósa Mátyás, Szelier András (mind korábbi ügyvezetők), valamint Kiss József, Gálfy György és Bordás Tibor játékosügynökök. (Viniczai Tibor és az időközben elhunyt Szelier András Székesfehérvár korábbi alpolgármesterei is voltak.)

Maráczy korábban úgy nyilatkozott a játékosok szerződéséről a bíróságon, hogy sem az MLSZ, az MLL, az önkormányzat, a Felügyelő Bizottság, sem pedig az APEH nem emelt kifogást azok ellen, egyetlen ellenőrzéskor sem.

Sárközi Ilona bírónő a felsorolt vádak közül adócsalás bűntette, illetve vétsége miatt szabott ki pénzbírságot a vádlottak többségére, szabadságvesztést senkire sem kért az ügyész.

Miután akkoriban szinte az egész magyar labdarúgás „így működött”, a bírónő figyelembe vette a bevett szokást, indoklásában ezért hozott enyhe, ám elmarasztaló ítéletet.

További friss információk
Milliárdos kárt okozott a pénzmosó hálózat
Csalások végrehajtását segítő telefonközpontra csaptak le a kibernyomozók
64 éves asszony mosta a bűncselekményekből származó pénzeket
Költségvetési csalás családi összefogással: eredményes vádemelés az OLAF jelzése alapján indult büntetőügyben
Óbudai „okosság”: korrupciós bűncselekmények miatt négy személyt őrizetbe vettek
 
Top cikkek
Brutális cigánybűnöző bandája hálózta be az alkoholista, pszichiátriai problémákkal küzdő milliárdos üzletembert
Ideiglenes gondnok a később halálra égett milliárdos lányainak: „nem találkozhatnak az apukájukkal a politika miatt”
Egy budai milliárdos furcsa halála: „Makai Zsolt emberei hangoztatták egy társaságban, hogy nincs mitől tartaniuk, mert velük vannak a XII. kerületi rendőrök és néhány fideszes politikus”
A tűzhalált halt milliárdos lánya: „a XII. kerületi rendőrök nemhogy nem segítettek, hanem kifejezetten akadályoztak abban, hogy édesapám életét megmentsem”
50 milliót kért a TEK-es ezredes húga a megölt és elégetett budai milliárdos lányaitól, hogy ne akadályozza a hagyatéki eljárást - nem kapott, ezért most ki akarja semmizni őket
Friss cikkek




 
           
ImpresszumKapcsolatMédiaajánlat